Wi-Fi upravljani relejni prekidač od 16 ampera s 1 kanalom i mjerenjem energije
- 2 neovisna mjerna kanala do 120 ampera svaki
- 1 upravljanje kontaktorom (ili opterećenje do 2 ampera)
- 365 dana interne memorije za slučaj nedostupnosti Wi-Fi mreže
- Mjerenje napona i konfigurabilni alarmi
ZAŠTO SHELLY EM?
PAMETNI MJERAČ STRUJE S UPRAVLJANJEM KONTAKTORIMA
Shelly EM je Wi-Fi mjerač struje s upravljanjem kontaktorima. Omogućuje istovremeni nadzor potrošnje bilo kojih kućanskih uređaja, električnih krugova i uredske opreme (rasvjeta, električne instalacije, sigurnosni sustavi, grijanje, hlađenje itd.) u 2 kruga na istoj fazi ili zasebno. Shelly EM je savršen za mjerenje proizvodnje solarne energije i nadzor kućne potrošnje te upravljanje uređajima s većim opterećenjem.
ZNAČAJKE
Wi-Fi napajanje
Poveži Shelly EM s Wi-Fi mrežom. Nije potreban HUB!
Nadzor energije
Shelly EM nadzire jednofazne električne sustave s do 2 točke istovremeno.
Upravljanje kontaktorima
Shelly EM ima ugrađeni 10-A relejni izlaz za upravljanje kontaktorima
365 dana pohrane podataka
Podaci mjerenja Shelly EM-a pohranjuju se 365 dana u besplatni oblak.
Prilagođeni rasporedi
Postavi prilagođene rasporede temeljene na dnevnoj rutini ili radnom vremenu.
Pametni scenariji
Postavi prilagođene scenarije kombiniranjem Shelly EM s ostalim Shelly uređajima
Beskonačne mogućnosti primjene
ANALIZA POTROŠNJE STRUJE ZA OPTIMIZACIJU TROŠKOVA
Svi priključeni električni uređaji koje noću ne koristimo ili slučajno ostavljena svjetla nepotrebno troše energiju. Pametno mjerenje energije pomaže ti identificirati i isključiti suvišnu potrošnju energije svakog priključenog uređaja u tvom domu ili objektu.
UPRAVLJANJE TEŠKIM OPTEREĆENJIMA POMOĆU KONTAKTORA
Osim preciznog mjerenja snage, Shelly EM omogućuje upravljanje kontaktorima za visokoučinkovite uređaje poput snažnih bojlera za toplu vodu, whirlpoola, toplinskih pumpi i energetskih intenzivnih kuhinjskih uređaja. Na taj način možeš pratiti i upravljati potrošnjom takvih uređaja u svom domu ili objektu te maksimizirati uštedu.
NADZOR I UPRAVLJANJE SOLARNIM PANELOM
Prati koliko energije proizvode tvoji solarni paneli i vjetroturbine i štedi bez napora. Shelly EM pruža informacije u stvarnom vremenu o učinkovitosti solarnog i vjetroenergetskog sustava, kao i povijesne podatke o količini proizvedene i potrošene energije. To ti pomaže kontrolirati protok energije i maksimalno iskoristiti svoje solarne panele i vjetroturbine. Za dodatni korak, spoji kontaktor na Shelly EM kako bi automatski isključivao uređaje u kući koje ne trebaš stalno koristiti i tako uštedio energiju.
NADZOR UKUPNE SNAGE
Uz Shelly EM znaš koliko energije tvoji dom troši! Shelly EM je savršeno rješenje za jednofazne kuće i može značajno poboljšati tvoje mjere uštede energije stalnim nadzorom ukupne snage u tvom osiguraču i omogućavanjem trenutne kontrole nad potrošnjom električne energije. Spoji kontaktor na Shelly EM i uštedi energiju automatskim isključivanjem svih uređaja koje ne trebaš stalno koristiti.
PREVENTIVNO NADZIRANJE
Kada se električni uređaj ošteti, on ne prestaje jednostavno raditi. Obično povećava potrošnju energije kako bi nadoknadio svoju radnu sposobnost. Budući da nema vidljive razlike u performansama, može proći mjesecima dok ne primijetiš problem, što dovodi do neučinkovitosti i rasipanja energije. Međutim, Shelly EM odmah prijavljuje porast potrošnje energije i štedi ti dodatne troškove popravaka ili zamjene uređaja.
Tehnički podaci
| POVEZIVANJE | |
|---|---|
| AC napajanje | 110-230V ±10%, 50/60Hz |
| DC napajanje | Ne |
| Potrebna neutralna žica | Da |
| POSEBNE FUNKCIJE | |
| Mjerni ulazi | 2 ulaza za pretvarače (ista faza kao napajanje) |
| Upravljanje kontaktorom | Da - max. 2A |
| Rad roleta | Ne |
| Zaštita temperature uređaja | Ne |
| Zaštita od preopterećenja | Ne |
| Mjerenje snage | Da |
| FUNKCIJE | |
| Temperatura okoline | 0°C do +40 °C |
| Vlastita potrošnja uređaja | < 1 W |
| Pametno uključivanje/isključivanje | Da |
| Lokalno i daljinsko upravljanje | Da |
| Izlazak/zalazak sunca | Da |
| Tjedni raspored | Da |
| UL-registrirana opcija | Ne |
| POVEZIVOST | |
| WLAN | Da |
| WLAN protokol | 802.11 b/g/n |
| WLAN radijska frekvencija | 2412 - 2484 MHz |
| Snaga WLAN radijskog signala | 1mW |
| Raspon WLAN signala | do 50 m na otvorenom i do 30 m u zatvorenom prostoru (ovisno o građevinskim materijalima) |
| DIMENZIJE | |
| Veličina | 42mm x 36mm x 14 mm |