Pametni upravljač prigušivanjem s mjerenjem snage
Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 pogodan je za upravljanje 0/1-10V dimmerima i omogućuje precizno prigušivanje s mjerenjem snage. Može se naknadno ugraditi i koristiti s bilo kojim konvencionalnim prekidačem koji imaš kod kuće.
- Podržava 0-10V i 1-10V upravljače (svjetiljke, motore, ventile itd.)
- WiFi i Bluetooth upravljanje
- Kompatibilan sa Shelly Plus dodatkom: podržava povezivanje sa sučeljem senzora za mjerenje različitih podataka (vlaga, temperatura itd.)
- Način prigušivanja s jednim ili dva gumba (za korištenje s konvencionalnim prekidačima)
- Prilagodljive granice i pomaci za temperaturu, vlagu i svjetlo kada se dimmer koristi sa Shelly Plus dodatkom
- Mjerenje snage: Precizno praćenje potrošnje energije. Prikazuju se informacije o naponu (V), struji (A) i potrošnji (W).
- Zaštita: zaštita od preopterećenja/napona/snaga
- "Noćni način": Automatski postavlja svjetlinu rasvjete na nisku razinu noću.
- WiFi pojačivač dometa & BLE gateway
- Opremljen novim procesorom i većom flash memorijom - ESP Shelly
- Nije potreban hub! Jednostavno upravljanje preko Shelly Smart Control aplikacije, većine platformi i protokola te glasovnih asistenata. Koristi ga s Alexom, Home Assistantom ili svojom omiljenom platformom za automatizaciju.
ZAŠTO SHELLY SHELLY DIMMER 0/1-10V PM GEN3?
Koristi ga s postojećim zidnim prekidačima!
Koristi prekidače koje već poznaješ i besprijekorno integriraj funkciju prigušivanja u svoju trenutnu instalaciju.
Funkcije
WiFi-pogonjen
Poveži Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 s tvojom WiFi mrežom.
Nije potreban HUB!
Bluetooth
Brza integracija putem Bluetootha ili korištenje kao Bluetooth gateway.
Mjerenje snage
Nudi precizno praćenje potrošnje energije i besplatno pohranjivanje podataka.
Fleksibilna kontrola ulaza
Koristi ga s postojećim prekidačima, bilo s jednim ili dva gumba.
Pametni rasporedi
Postavi individualne rasporede temeljene na tvom dnevnom ritmu ili prati izlazak i zalazak sunca te upravljaj rasvjetom u skladu s tim.
Pametne scene
Kombiniraj Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 s drugim Shelly uređajima i postavi prilagođene scene.
Značajke Gen3 serije
Na putu prema Matteru
Svaki Gen3 uređaj je dizajniran da se može nadograditi na Matter. Dvostruka memorija u usporedbi s Plus serijom osigurava glatki proces nadogradnje i otvara put za nove pametne funkcije i integracije.
*Ovisno o opsegu podrške funkcija Matter.

Više memorije, više snage
Serija Gen3 osigurava kvalitetu i pouzdanost naših uređaja korištenjem našeg snažnog Shelly čipa. S impresivnih 8 MB memorije, performanse i učinkovitost uređaja znatno su poboljšane. Ovo značajno povećanje memorije ne samo da jamči glatkiji i brži rad, već i priprema seriju Gen3 za uvođenje novih funkcija.

Ujednačeno upravljanje s virtualnim komponentama
Serija Gen3 uvodi "virtualne komponente" koje mijenjaju upravljanje i kontrolu uređaja trećih strana. Unutar Shelly Smart Control aplikacije sada možeš kreirati virtualne uređaje kako bi integrirao proizvode koji nisu Shelly u jedinstveni sustav upravljanja. Ova funkcija omogućuje učinkovitu kontrolu svih tvojih pametnih uređaja, bez obzira na marku, preko jednog korisničkog sučelja.

Tehnički podaci
| ZNAČAJKE | |
|---|---|
| Veličina (V x Š x D): | 38,5 x 43,5 x 17 mm / 1,52 x 1,71 x 0,67 inča |
| Težina: | 28,5 g |
| Maks. moment pritezanja vijaka: | 0,4 Nm / 3,5 lbin |
| Presjek vodiča: | 0,2 do 2,5 mm² / 24 do 14 AWG (čvrsti, višestruki i završni prstenovi) |
| Duljina skidanja izolacije vodiča: | 5 do 6 mm / 0,20 do 0,24 inča |
| Montaža: | Zidni nosač / iza zida / stropna konstrukcija |
| Materijal kućišta: | Plastika |
| FUNKCIJE | |
| Temperatura okoline: | -20 °C do 40 °C |
| Vlažnost zraka: | 30 % do 70 % relativne vlažnosti zraka |
| Maks. nadmorska visina: | 2000 m |
| PRIKLJUČAK | |
| Napajanje: | 110-240 V~ 50/60 Hz |
| Vlastita potrošnja uređaja: | < 1,5 W |
| Vanjska zaštita: | 16 A, karakteristika izbacivanja B ili C, prekidna sposobnost 6 kA, klasa ograničenja energije 3 |
| Maks. prekidački napon: | 240 V~ |
| Maks. prekidački tok: | 13 A |
| Maks. upravljački tok: | 35 mA |
| Voltmeter (AC): | 110 - 240 V |
| Ampermetar (AC): | 50 mA - 16 A |
| Točnost mjernog uređaja: | ±10 % |
| Brojač snage i energije: | Aktivna i prividna snaga / aktivna i prividna energija / faktor snage |
| Pohrana mjernih podataka: | Ne |
| Interni temperaturni senzor: | Ja |
| POVEZIVOST | |
| WiFi protokol: | 802.11 b/g/n |
| Frekvencijski pojas: | 2401-2495 MHz |
| Maks. RF snaga: | < 20 dBm |
| Domet: | Do 30 m na otvorenom i do 50 m u zatvorenom (ovisno o lokalnim uvjetima) |
| Bluetooth protokol: | 4.2 |
| Frekvencijski pojas: | 2400-2483,5 MHz |
| Maks. RF snaga: | < 4 dBm |
| Domet: | Do 30 m na otvorenom, do 10 m u zatvorenom (ovisno o lokalnim uvjetima) |
| MCU | |
| CPU: | Shelly ESP32 C3 |
| Radni takt: | 40 Mhz |
| Flash: | 8 MB |
| MOGUĆNOSTI FIRMWAREA | |
| Rasporedi: | 20 |
| WebHooks (URL-akcije): | 20 s pet URL-ova po Hooku |
| Skripting: | Ja |
| MQTT: | Ja |
| Prošireni rasporedi: | Ja |
| Baza podataka ključ-vrijednost: | Ja |